Hangi Psikolog Benim İçin Uygun?

Hangi Psikolog Benim İçin Uygun?

BlogHangi Psikolog Benim İçin Uygun?


Terapi almayı düşünüyorsanız (bir ilişkiyi yeniden kurmak, bir travmadan kurtulmak, yeni bir yaşam evresine uyum sağlamak ya da zihinsel sağlığınızı iyileştirmek) aşılması gereken ilk engel doğru bir psikolog bulmaktır.

Araştırmacılar, psikoloğunuz ile aranızdaki bağın gelişiminiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu keşfettiler. Bu nedenle, sizin için doğru olan terapisti ararken araştırma yapmanız, sorular sormanız önemlidir.

1) MEZUN OLDUĞU BÖLÜM
Seçtiğiniz psikoloğun mezun olduğu bölüme dikkat etmelisiniz. Psikolog olmanın ilk kuralı psikoloji lisanslı olmasıdır. -Dahaİyiyim bünyesinde bulunan psikologlarımızın lisans diplomaları ve özgeçmişleri uzman psikologlarımız tarafından incelenmiş ve uygun bulunmuştur.- Uzman olduğu konuda aldığı eğitimlere dikkat etmelisiniz.

2) YAŞ
Psikoloğunuzu yaşına göre de seçebilirsiniz. Bir terapist olarak uzun yıllara dayanan deneyime sahip biri veya yaşam tarzınızla uyan ve sizi daha iyi anlayabilecek genç biri seçebilirsiniz.

3) CİNSİYET
İlişkileriniz, cinsel hayatınız, kariyeriniz veya ailenizle olan deneyimlerinizi hemcinsinize daha rahat bir şekilde aktarabilecekseniz, aynı cinsiyetten bir psikoloğu tercih edebilirsiniz.

4) BAĞ
Psikoloğunuz ile gerçek ve güvene dayalı bir bağ kurmak diğer en önemli adımdır.


Dahaİyiyim gibi bir platformda, ihtiyaçlarınıza tam olarak uyan bir terapist bulabilirsiniz. Ve terapistinizle bir bağ kuramadığınızı düşünüyorsanız, hiçbir güçlük çekmeden ve ek bir ücret ödemeden başka terapisti tercih edebilirsiniz.

Doğru terapisti bulmak çok önemlidir ve Dahaİyiyim ile terapistleri aramak, randevu almak ve kliniğe gitmek için zaman harcamanıza gerek yoktur - mükemmel uyum sadece bir tık uzağınızda.