Online Terapi Nedir?

Online Terapi Nedir?

BlogOnline Terapi Nedir?

Online terapi, profesyonel ruh sağlığı hizmet ve desteğinin internet üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır. E-terapi, teleterapi ve e-danışmanlık olarak da bilinmektedir.www.dahaiyiyim.comonline terapi platformundaki uzmanlarımız ruh sağlığı alanında eğitim almış psikoterapi konusunda uzmanlaşmış kişilerdir.

Online terapi; sesli, anlık mesaj ve video görüşme yoluyla gerçekleşmektedir. Danışan ve terapist arasındaki bu etkileşimler online terapi deneyimine uygun olarak tasarlanmış, güvenliği sağlanmış platformlarda yapılmaktadır.
Birkaç yıl önce terapiye girmek için hasta ve psikoloğun aynı odada, genellikle özel bir muayenehanede veya bir psikoloji kliniğinde birlikte olması gerekiyordu. Geleneksel danışmanlık çizgisini kaybetmemiş olsa da, çevrimiçi terapi zemin kazanmaya başladı, giderek daha erişilebilir hale geldi ve halk tarafından kabul edildi.

Çevrimiçi terapinin yüz yüze terapi kadar etkili olduğu kanıtlandı. Günümüzdesadece internete bağlı bir bilgisayar veya akıllı telefon kullanarak, evinizden çıkmadanpsikolojik takibinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür bir akıl sağlığı terapisi, geleneksel terapi ile aynıdır, tek farkta yayınlanma şeklidir. Psikolog, yaklaşık 45 dakika süren haftalık seanslar planlar; danışanın ihtiyaçlarına bağlı olarak az ya da çok olabilir. Dolayısıyla, sabit bir İnternet bağlantınız, çalışan bir mikrofonunuz ve bir kameranız olduğu sürece online terapiden faydalanabilirsiniz!

Çevrimiçi Terapi Veya Teleterapinin Faydaları


-Daha kolay erişim: Uzak bölgelerde yaşıyorsanız veya sınırlı hareket kabiliyeti olan veya ulaşıma sınırlı erişiminiz varsa, çevrimiçi terapi tamda ihtiyacınıza göredir.
-Düşük maliyet: Çevrimiçi terapi, seyahat süresi ve benzinle ilgili maliyetleri ortadan kaldırır.
-Daha tutarlı terapi: Çevrimiçi terapi, kötü hava koşulları veya hastalık nedeniyle devamsızlığı azaltır vedüzenli olarak terapiye katılmanızaolanak sağlar.
-Daha yoğun terapi: Uzun mesafeler kat etmeniz gerekmediğinden, çevrimiçi terapi daha sık planlanabilir.
-Artan ilerleme: Çevrimiçi terapi daha yoğun terapi sağladığı için ilerlemeyi hızlandırabilir.
-Uzmanlara daha iyi erişim: Çevrimiçi terapi, uzak bölgelerdeki bireylerin coğrafi konumlarında bulunmayan uzmanlardan yardım almalarına izin verebilir.
-Psikolojik rahatlık: Çevrimiçi terapi, zihinsel danışmanlık veya diğer terapilerle ilgili sosyal damgayı ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.
-Esneklik: Daha fazla uzmana erişebilir ve programınıza uygun çalışabilecek uzman psikoloğu seçebilirsiniz.
-Gizlilik: Tüm verileriniz ve psikolog ile aranızdaki konuşma şifreleme yoluyla güvendedir. Hatırlanması gereken bir diğer şey de, psikolojik terapi gördüğünüzü kimsenin bilmesine gerek yoktur. Çevrimiçi terapinizi, nerede olursanız olun, herhangi bir yerden gerçekleştirebilirsiniz.