Terapinin Maliyeti Nedir?

Terapinin Maliyeti Nedir?

BlogTerapinin Maliyeti Nedir?

Psikologlarımızın hepsi psikoloji lisans diplomasına sahip olup, kendi alanlarında yüksek lisans derecesine ek olarak birçok eğitime sahip profesyonellerdir.

Yüz yüze terapi ücreti genel olarak maliyetli ve erişimi kolay olmayabiliyor. Bu nedenle, Dahaİyiyim olarak maliyetleri düşük tutarak danışmanlığı daha erişilebilir hale getirmeyiamaçlıyoruz - herkes için terapiye inanıyoruz. Çoğunlukla maliyetler bölgeye göre değişir, ancak yüz yüze tedavi saatte en az ortalama 300-400 TL ücrette olup, ayrıca özel klinikler sağlık sigortası da sağlamaz.

Bununla birlikte çevrimiçi terapi, psikolojik desteğe ihtiyaç duyan ancak yüz yüze terapiye erişme ve yeterli maddi imkana sahip olmayanlar içinuygun fiyatlı ve ulaşılabilir bir seçenektir.

Çevrimiçi Terapinin Maliyeti Nedir?

Çevrimiçi terapinin yüz yüze terapiyle aynı etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır ve ücret olarak çok daha ekonomiktir (genellikle geleneksel terapinin maliyetinin yarısından daha azdır). Bunun nedeni, çevrimiçi terapinin, bir ofiste çalışan psikologlardan daha az ek yük gerektirmesidir.

Bir terapist bulmak veya tanıdığınız bir terapistin çevrimiçi hizmet sağlayıp sağlamayacağını kontrol etmek için Dahaİyiyim gibi çevrimiçi bir terapi ağını kullanabilirsiniz.

Terapi Ne Kadar Sürer?

Terapötik sürecin uzunluğu, bireysel ihtiyaçlarınıza, hedeflerinize ve zorluklarınıza bağlıdır. Önerilen seansların sayısı duruma ve tedavi türüne göre değişir; bu psikoloğunuz ile ilk görüşmede tartışabileceğiniz bir şeydir. (Depresyon ve anksiyetesi olan birçok hasta, üç ay sonra kendilerini daha iyi hissettiğini bildirdi.)

Terapi yalnızca bir sorunu çözmenin yolu değil, aynı zamanda bir yaşam biçimi olduğunu belirtmek önemlidir. Spor salonuna gitmemiz ve egzersiz yapmamız gibi terapi de zihnimiz, kalbimiz ve ruhumuz için egzersiz yapmak gibidir.

Terapötik süreciniz nasıl görünürse görünsün, içgüdülerinize güvenmeyi ve endişelerinizi terapistinize ifade etmeyi unutmayın. Dürüstlük ve şeffaflık, mümkün olan en kısa sürede kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.